עורך דין ינון תמרי
צור קשר | עורך דין תאונת עבודה | עורך דין ביטוח לאומי | עורך דין מחלת מקצוע | דף הבית
תאונת עבודה קטגוריות  

תאונות עבודה

ישנם בעולם הנזיקין שני מושגים דומים: תאונות עבודה ומחלות מקצוע. תאונות עבודה, בשונה ממחלות מקצוע, נגרמות עקב מקרה חד פעמי, שניתן להצביע על המקום והזמן בו קרה. למשל, נפילה מסולם שגרמה לנזק בגב. מחלות מקצוע לעומת זאת, נגרמות כתוצאה מחשיפה ממושכת לגורם מזיק, כגון: חשיפה לרעש או חומרים מסרטנים.

אילו תאונות נחשבות תאונות עבודה ?

על מנת שתאונה תוכר כתאונת עבודה בהתאם לסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומיעל המבוטח להוכיח כי התקיימו מספר תנאים כמפורט למטה:

·         האירוע היה אירוע פתאומי המאופיין בזמן ובמקום ספציפיים וידועים.

·     האירוע נגרם על ידי גורם חיצוני חד פעמי ולא מדובר בגורם תחלואתי או דומה. 

·         האירוע התרחש תוך כדי העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה ( ובכפוף לתנאים הקבועים בחוק ובפסיקה לעניין סטייה מהדרך הרגילה).

·         נגרם נזק כתוצאה מהתאונה

·         תאונה שאירעה תוך כדי ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ואם מדובר בצעמאי אז תוך עיסוק במשלח ידו.

·         ישנו קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לבין התאונה, וכן קשר ברור בין התאונה לעבודה.

אילו זכויות מגיעות לאדם אשר נפגע בעבודתו?

אם פנה הנפגע לרופא תעסוקתי מטעם קופת החולים שלו או בית חולים, והאחרון הורה כי עליו לקבל מנוחה מעבודתו לתקופה של לא יותר מ 12 ימים, אז  יוכל לקבל פיצויים בשיעור של 75% משכרו.כאשר עבור שלושת הימים הראשונים המעביד ישלם ועבור שאר הימים המוסד לביטוח לאומי ישלם.

במידה הרופא התעסוקתי פסק כי העובד זקוק למנוחה של יותר מ-12 ימים, המעסיק את ישלם את הפיצויים הנ"ל עבור תשעת הימים הראשונים והמוסד לביטוח לאומי ישלם עבור התקופה שבין היום העשירי ליום ה-19. גובה הפיצויים המקסימלי אותם ניתן לקבל מהביטוח הלאומי הינו 25,597 ₪.

 

מאמרים ופסקי דין    
תאונת עבודה      
שמירת הריון      
שירותים מיוחדים     
פעולות איבה     
פוליו     
נכות כללית     
גמלת ניידות     
עורך דין ועדות רפואיות     
גמלת ילד נכה     


       מה חדש?

לקוח של משרדינו זכה בתביעה מול המל"ל, לאחר שהוכח כי יש קשר סיבתי בין רעש מזיק אליו נחשף בעבודתו לבין טנטון באוזניים ממנו הוא סובל.

 

משרדינו הגיע להסכם עם המל"ל במסגרת בקשת רשות ערעור על פס"ד של בית הדין האזורי לעבודה, על פסילת הרכב וועדה והשבת עניינו של הלקוח לוועדה בהרכב אחר אשר תדון גם בעניינים אשר המועד להגשת הערעור עליהם חלף מזה זמן רב. 

 

 

בית הדין הארצי קבע בפס"ד תקדימי כי למוסד לביטוח לאומי זכות למנוע ממבוטח להגיש בקשה לקבלת הטבות בהתאם להסכם הניידות כל עוד חב הוא חוב כספי למוסד הנובע מהטבות שקיבל על פי הסכם הניידות. הגם קביעה עקרונית זו, הורה בית הדין הארצי למל"ל לשלם ללקוח משרדנו גמלאות אשר היה זכאי להן, אך המל"ל מנע ממנו הגשת הבקשה בטענת חוב וזאת החל מהמועד בו פעלו הוריו של המבוטח להגיע להסדר בקשר לחוב. 

 

 

לאחר כ- 10 שנים של מאבק משפטי מול המל"ל ולרבות 2 הליכי ערעור בבית הדין הארצי לעבודה זכה לקוח משרדנו בהכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטראומה.
הלקוח זכה ל 20% נכות לצמיתות החל משנת 2000.

לאחר ניהול תביעת משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוח משרדנו, נהג במקצועו, זכה להכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטרומה. עניינו של הלקוח מתנהל כעת בוועדה רפואית לעררים לצורך קביעת שיעור הנכות הסופית.

 

 

 

לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון, חרף העובדה כי שהתה בחו"ל במהלך תקופת שמירת ההריון. בית הדין קיבל את עמדתנו כי לא היה בנסיעה לחו"ל בכדי לגרוע מהצהרת הרופא בדבר הצורך בשמירת הריון.

 

 


לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון לאחר שמומחה מטעם בית הדין אישר כי אכן היתה במצב אשר היוה סיכון לגופה או לעובר.
בג"צ קבע בתיק 10662/04 ביום 28.2.12 כי יש להכריז על בטלותו של סעיף 9א(ב) לחוק הבטחת הכנסה המביא לשלילת גמלת הבטחת הכנסה מאדם המחזיק או משתמש ברכב ואינו עומד בחריגים הקבועים בסעיף 9א(ג), שכן הוא פוגע פגיעה בלתי מידתית בזכות למינימום של קיום אנושי בכבוד.

עו"ד ינון תמרי רח' מוטה גור 9, פארק אולימפיה, פתח תקווה
התקשרות עם משרדינו: 03-9044401

כל הזכויות שמורות עו"ד- ינון תמרי, האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הפרסומים בו ויש לבחון כל מקרה לגופו.
אתר זה נבנה על ידי אינטרסקאי © קידום ללא גבולות
404 Not Found

Not Found

The requested URL /intersky/seo_law2.asp was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.