עורך דין ינון תמרי
צור קשר | עורך דין תאונת עבודה | עורך דין ביטוח לאומי | עורך דין מחלת מקצוע | דף הבית
גמלת ניידות קטגוריות  

גמלת ניידות

גמלת ניידות היא תמיכה באמצעות הטבות כספיות, למבוטחים אשר ניידותם מוגבלת עקב ליקויים ברגליים. תמיכה זו נועדה לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. התמיכה כוללת הטבות שונות הניתנות בהתאם לסוג הליקוי.

מי זכאי לקבל גמלת ניידות?


מבוטח שעונה על שני התנאים הבאים זכאי לקבל גמלת ניידות –


1. המבוטח הוא תושב ישראל, נמצא בישראל,מלאו לו 3 שנים והוא עדיין לא הגיע לגיל הפרישה. גיל הפרישה לעניין ניידות נקבע לפי תאריך הלידה (גיל הפרישה של האישה לעניין הטבות בניידות זהה לגיל הפרישה של הגבר).

2. ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו אחוזי מוגבלות בניידות עקב ליקויים ברגליו לפי רשימת ליקויים מוגדרת, או שוועדת ערעורים קיבלה את ערעורו בעניין בקשת אחוזי מוגבלות בניידות.

קצבת ניידות חודשית - זוהי קצבה המיועדת לסבסד עבור המבוטח את ההוצאות העיקריות שמצבו משית עליו – הוצאות הניידות.קצבה זו ניתנת למבוטח ללא קשר לבעלות על רכב על ידו.
בשני המקרים (בין אם יש לו רכב ובין אם לאו)יוכל המבוטח לקבל תוספת לקצבה, אם המרחק מביתו למקום עבודתו וחזרה הינו 40 ק"מ לפחות.

גמלת חסר רכב
מוגבל בניידות, הזכאי לקצבת חסר רכב זכאי לקצבה בסכום השווה לקצבת ניידות המשולמת למוגבל בניידות שבבעלותו רישיון נהיגה בר-תוקף, מרוויח משכורת באופן קבוע , נקבעו לו 100% מוגבלות בניידות, והוא בעל רכב שנפח מנועו עד 1,800 סמ"ק.

סכום הקצבה הינו:  2,049 ש"ח (החל ב- 01.07.2008) .

גמלת בעל רכב הינה בהתאם לקריטריונים שנקבעו בהסכם הניידות.במקרים שברישיון הרכב מופיע שם הורה (לקטין), אפוטרופוס או בן זוג של המוגבל בניידות, אין חובה שגם שמו של המוגבל בניידות יופיע ברישיון.


לצורך קבלת מידע נוסף צור קשר עם משרדינו

מאמרים ופסקי דין    
תאונת עבודה      
שמירת הריון      
שירותים מיוחדים     
פעולות איבה     
פוליו     
נכות כללית     
גמלת ניידות     
עורך דין ועדות רפואיות     
גמלת ילד נכה     


       מה חדש?

לקוח של משרדינו זכה בתביעה מול המל"ל, לאחר שהוכח כי יש קשר סיבתי בין רעש מזיק אליו נחשף בעבודתו לבין טנטון באוזניים ממנו הוא סובל.

 

משרדינו הגיע להסכם עם המל"ל במסגרת בקשת רשות ערעור על פס"ד של בית הדין האזורי לעבודה, על פסילת הרכב וועדה והשבת עניינו של הלקוח לוועדה בהרכב אחר אשר תדון גם בעניינים אשר המועד להגשת הערעור עליהם חלף מזה זמן רב. 

 

 

בית הדין הארצי קבע בפס"ד תקדימי כי למוסד לביטוח לאומי זכות למנוע ממבוטח להגיש בקשה לקבלת הטבות בהתאם להסכם הניידות כל עוד חב הוא חוב כספי למוסד הנובע מהטבות שקיבל על פי הסכם הניידות. הגם קביעה עקרונית זו, הורה בית הדין הארצי למל"ל לשלם ללקוח משרדנו גמלאות אשר היה זכאי להן, אך המל"ל מנע ממנו הגשת הבקשה בטענת חוב וזאת החל מהמועד בו פעלו הוריו של המבוטח להגיע להסדר בקשר לחוב. 

 

 

לאחר כ- 10 שנים של מאבק משפטי מול המל"ל ולרבות 2 הליכי ערעור בבית הדין הארצי לעבודה זכה לקוח משרדנו בהכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטראומה.
הלקוח זכה ל 20% נכות לצמיתות החל משנת 2000.

לאחר ניהול תביעת משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוח משרדנו, נהג במקצועו, זכה להכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטרומה. עניינו של הלקוח מתנהל כעת בוועדה רפואית לעררים לצורך קביעת שיעור הנכות הסופית.

 

 

 

לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון, חרף העובדה כי שהתה בחו"ל במהלך תקופת שמירת ההריון. בית הדין קיבל את עמדתנו כי לא היה בנסיעה לחו"ל בכדי לגרוע מהצהרת הרופא בדבר הצורך בשמירת הריון.

 

 


לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון לאחר שמומחה מטעם בית הדין אישר כי אכן היתה במצב אשר היוה סיכון לגופה או לעובר.
בג"צ קבע בתיק 10662/04 ביום 28.2.12 כי יש להכריז על בטלותו של סעיף 9א(ב) לחוק הבטחת הכנסה המביא לשלילת גמלת הבטחת הכנסה מאדם המחזיק או משתמש ברכב ואינו עומד בחריגים הקבועים בסעיף 9א(ג), שכן הוא פוגע פגיעה בלתי מידתית בזכות למינימום של קיום אנושי בכבוד.

עו"ד ינון תמרי רח' מוטה גור 9, פארק אולימפיה, פתח תקווה
התקשרות עם משרדינו: 03-9044401

כל הזכויות שמורות עו"ד- ינון תמרי, האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הפרסומים בו ויש לבחון כל מקרה לגופו.
אתר זה נבנה על ידי אינטרסקאי © קידום ללא גבולות
404 Not Found

Not Found

The requested URL /intersky/seo_law2.asp was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.