עורך דין ינון תמרי
צור קשר | עורך דין תאונת עבודה | עורך דין ביטוח לאומי | עורך דין מחלת מקצוע | דף הבית
עורך דין ועדות רפואיות קטגוריות  

ועדה רפואית

תפקידה של ועדה רפואית הוא להיות הרשות השופטת של המוסד לביטוח לאומי. ההחלטה לתת קצבה כזו אחרת למבוטח מסויים עוברת תמיד דרך ועדה רפואית.  מתוקף תפקיד זה החלטותיה של  הוועדה אינן ניתנות לביטול אלא באמצעות הליכי ערעור. 

כמו כן, חשוב לדעת שהוועדות הרפואיות הן אלו שקובעות בסופו של דבר גם את שיעור הנכות שיקבל המבוטח ולא בתי הדין ולכן בכל מקרה החלטת הוועדה היא זו שבסופו של דבר תקבע את שיעור הגמלה או הפיצוי או הקצבה החודשית להן זכאי המבוטח.

ועדה רפואית הינה גוף רפואי מקצועי, ולכן הליכי הערעור אשר ניתן לנקוט בגין החלטה מוגבלים לעניינים מאוד מסויימים וחוק ביטוח לאומי קובע כי בכל מה שקשור לשיקול דעת רפואי, לא ניתן להשיג על החלטות הוועדה הרפואית בפני בית הדין לעבודה.

הדיון בפני הוועדות הרפואיות הינו דיון מצומצם בדרך כלל. למבוטח מוקצות דקות מספר בהן ניתנת לו האפשרות לשטוח את טענותיו, אך אין הוא יכול להשתתף בזמן קבלת ההחלטה. בהתחשב בכך כי מדובר במעמד אשר אינו מוכר למבוטח, ובכך שאינו מודע לקריטריונים אשר לפיהם מחליטה ועדה רפואית את החלטתה, סביר שהמבוטח לא ידע להציג את מלוא משמעות מצבו הרפואי בפני הועדה בצורה שתעזור לה להחליט לטובתו.

ניסיוננו מלמד, כי עורכי דין אשר מתמחים בדיונים בפני ועדות רפואיות, יודעים בדיוק מה חשוב להדגיש בפני הוועדה הרפואית, וכיצד להציג נכונה את המצב הרפואי בפני הוועדה בהתחשב בהוראות התקנות והחוק. שימוש בעורך דין המתמצא בנושאים אלו ימנע החלטות שגויות והפסד כסף לו זכאי המבוטח ביושר. לאור זאת, משרדינו נוהג להופיע עם לקוחותיו בפני הוועדות הרפואית ביחד עם המבוטח על מנת להבטיח שמקרהו יוצג באור המתאים ביותר.

מאמרים ופסקי דין    
תאונת עבודה      
שמירת הריון      
שירותים מיוחדים     
פעולות איבה     
פוליו     
נכות כללית     
גמלת ניידות     
עורך דין ועדות רפואיות     
גמלת ילד נכה     


       מה חדש?

לקוח של משרדינו זכה בתביעה מול המל"ל, לאחר שהוכח כי יש קשר סיבתי בין רעש מזיק אליו נחשף בעבודתו לבין טנטון באוזניים ממנו הוא סובל.

 

משרדינו הגיע להסכם עם המל"ל במסגרת בקשת רשות ערעור על פס"ד של בית הדין האזורי לעבודה, על פסילת הרכב וועדה והשבת עניינו של הלקוח לוועדה בהרכב אחר אשר תדון גם בעניינים אשר המועד להגשת הערעור עליהם חלף מזה זמן רב. 

 

 

בית הדין הארצי קבע בפס"ד תקדימי כי למוסד לביטוח לאומי זכות למנוע ממבוטח להגיש בקשה לקבלת הטבות בהתאם להסכם הניידות כל עוד חב הוא חוב כספי למוסד הנובע מהטבות שקיבל על פי הסכם הניידות. הגם קביעה עקרונית זו, הורה בית הדין הארצי למל"ל לשלם ללקוח משרדנו גמלאות אשר היה זכאי להן, אך המל"ל מנע ממנו הגשת הבקשה בטענת חוב וזאת החל מהמועד בו פעלו הוריו של המבוטח להגיע להסדר בקשר לחוב. 

 

 

לאחר כ- 10 שנים של מאבק משפטי מול המל"ל ולרבות 2 הליכי ערעור בבית הדין הארצי לעבודה זכה לקוח משרדנו בהכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטראומה.
הלקוח זכה ל 20% נכות לצמיתות החל משנת 2000.

לאחר ניהול תביעת משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוח משרדנו, נהג במקצועו, זכה להכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטרומה. עניינו של הלקוח מתנהל כעת בוועדה רפואית לעררים לצורך קביעת שיעור הנכות הסופית.

 

 

 

לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון, חרף העובדה כי שהתה בחו"ל במהלך תקופת שמירת ההריון. בית הדין קיבל את עמדתנו כי לא היה בנסיעה לחו"ל בכדי לגרוע מהצהרת הרופא בדבר הצורך בשמירת הריון.

 

 


לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון לאחר שמומחה מטעם בית הדין אישר כי אכן היתה במצב אשר היוה סיכון לגופה או לעובר.
בג"צ קבע בתיק 10662/04 ביום 28.2.12 כי יש להכריז על בטלותו של סעיף 9א(ב) לחוק הבטחת הכנסה המביא לשלילת גמלת הבטחת הכנסה מאדם המחזיק או משתמש ברכב ואינו עומד בחריגים הקבועים בסעיף 9א(ג), שכן הוא פוגע פגיעה בלתי מידתית בזכות למינימום של קיום אנושי בכבוד.

עו"ד ינון תמרי רח' מוטה גור 9, פארק אולימפיה, פתח תקווה
התקשרות עם משרדינו: 03-9044401

כל הזכויות שמורות עו"ד- ינון תמרי, האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הפרסומים בו ויש לבחון כל מקרה לגופו.
אתר זה נבנה על ידי אינטרסקאי © קידום ללא גבולות
404 Not Found

Not Found

The requested URL /intersky/seo_law2.asp was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.