עורך דין ינון תמרי
צור קשר | עורך דין תאונת עבודה | עורך דין ביטוח לאומי | עורך דין מחלת מקצוע | דף הבית
עורך דין ביטוח לאומי קטגוריות  

עורך דין בענייני ביטוח לאומי עוסק בתחומים שונים. כמשרד עורכי דין הפונה לביטוח לאומי בשמכם, אנו עוסקים בתחומים שונים באם חלילה נפצעתם או חליתם, בין במסגרת העבודה ובין במהלך חייכם הפרטיים.

 

מומחיותו של עורך דין ביטוח לאומי מתחלקת לנושאים שונים כגון:

תאונות בעבודה, מיקרוטראומה, נכות כללית, ניידות, תאום מול מס הכנסה, יכולות ניידות, אחד בני המשפחה הקטינים שנפצע או חלה, נפגעי פעולות איבה, זקנה, סיעוד.

 

בנוסף, עורך דין ביטוח לאומי צריך לייצג גם לקוחות המעוניינים להגיש ערעור על החלטות של וועדות רפואיות כאלו או אחרות וכן לייצג את הלקוח מפני החלטות של בית הדין לעבודה, במידה ואלו אינן משקפות את המציאות או שמה נפל פגם בתוצאות החלטותיה.

 

באם נפצעתם, חליתם או, כפי שצויין קודם, אחד מבני משפחתכם הקרובה סובל ממקרה שכזה, עורך דין ביטוח לאומי במשרדנו ייצג אתכם נאמנה, יקשיב ויסייע לכם על מנת לתת את הפתרון המהיר והצודק אל מול הסבך המשפטי והבירוקרטי שאתם נאלצים לעבור כדי לקבל את מה שמגיע לכם על פי חוק. 

 

על מנת להבין את הצרכים של לקוחותינו, אנו מסווגים את הנושאים השונים בהם לקוחות צריכים סיוע משפטי. עורך דין ביטוח לאומי בחברתנו צריך לדעת בצורה מקצועית לעסוק:

 

אמהוּת ולידה

הצורך בדמי לידה, מהי הזכאות למענק לידה ומה ההבדל בינה לבין קצבת לידה, כיצד מתמודדים מעסיקים כיום עם נושא שמירת הריון, מתי ואיך מקבלים קצבת ילדים וכדו´.

 

תחום התעסוקה

האם ומתי מוגדרת הפסקת עבודה, מהם התנאים לקבלת דמי אבטלה, האם כל אחד זכאי לקבל הבטחת הכנסה, מתי מוכרז עצמאי כפושט רגל וכדו´.

 

תחום מחלה או פציעה

מתי אנו מוגדרים כנפגעים בעבודה, מתי אנו מוגדרים כנפגעי תאונה בלבד, האם כל אירוע פח"א יחשב בפני הביטוח הלאומי כפעולות איבה, לאחר הפציעה או המחלה מתי אני זכאי לקבל שיקום מקצועי, האם רק במצב של מחלה ונכות,  במידה והגעת למצב של נכות כללית מהם השירותים המיוחדים לנכים כיום, מה לגבי פתרונות של ניידות ושל שיקום מקצועי וכדו´.

 

תחום הצבא

מהן הזכויות של חיילי סדיר וחיילי מילואים.

 

הגיל השלישי

בגיל השלישי עורך דין ביטוח לאומי צריך לדעת לתמוך בצורה מקצועית לדרישות כגון: קצבאות זקנה, נושא השארים, דרישה לסיעוד וכן השאלה האם ביטוח לאומי צריך או יודע לתת ייעוץ לקשיש.

 

זכאות לדמי ביטוח

מבחינת דמי ביטוח שונים שהלקוחות עשויים וצריכים לקבל מהמוסד לביטוח לאומי באמצעות עורך דין ביטוח לאומי, מי ומתי זכאים לדמי ביטוח לאומי, מהם ומתי זכאים לדמי ביטוח בריאות, מה השיעור ולכמה יכולים להגיע הסכומים שמקבלים בסופו של דבר וכדו´.

 

חובת תשלום דמי ביטוח

האם כל אחד חייב בתשלום לביטוח לאומי, האם אנו יכולים להגיע למצב בו לא צריך לשלם יותר לביטוח הלאומי, האם אני, עורך דין לביטוח לאומי, אוכל לעזור לך לקבל פטור מדמי ביטוח או לקבל החזר דמי ביטוח וכדו´.

 

הפקת אישור לתיאום דמי ביטוח

עורך דין לביטוח לאומי יכול לסייע לכם בהפקת אישור לתיאום דמי ביטוח. מי נחשב עובד במשק בית, האם ניתן חד משמעית להגדיר מי נחשב מעסיק, האם ישנה הגדרה למי נחשב עצמאי, מהן הדרישות של ביטוח לאומי מעצמאי וכדו´. עורך דין ביטוח לאומי צריך לסייע בהגדרה ובהבנה על מי חלה חובת דיווח ותשלום, אופן חישוב דמי הביטוח ושעורי דמי הביטוח. תשובות לשאלות אלו ועוד יענו על ידי עורך דין ביטוח לאומי.

 

 

לחץ כאן למידע נוסף וועדות רפואיות

 

מאמרים ופסקי דין    
תאונת עבודה      
שמירת הריון      
שירותים מיוחדים     
פעולות איבה     
פוליו     
נכות כללית     
גמלת ניידות     
עורך דין ועדות רפואיות     
גמלת ילד נכה     


       מה חדש?

לקוח של משרדינו זכה בתביעה מול המל"ל, לאחר שהוכח כי יש קשר סיבתי בין רעש מזיק אליו נחשף בעבודתו לבין טנטון באוזניים ממנו הוא סובל.

 

משרדינו הגיע להסכם עם המל"ל במסגרת בקשת רשות ערעור על פס"ד של בית הדין האזורי לעבודה, על פסילת הרכב וועדה והשבת עניינו של הלקוח לוועדה בהרכב אחר אשר תדון גם בעניינים אשר המועד להגשת הערעור עליהם חלף מזה זמן רב. 

 

 

בית הדין הארצי קבע בפס"ד תקדימי כי למוסד לביטוח לאומי זכות למנוע ממבוטח להגיש בקשה לקבלת הטבות בהתאם להסכם הניידות כל עוד חב הוא חוב כספי למוסד הנובע מהטבות שקיבל על פי הסכם הניידות. הגם קביעה עקרונית זו, הורה בית הדין הארצי למל"ל לשלם ללקוח משרדנו גמלאות אשר היה זכאי להן, אך המל"ל מנע ממנו הגשת הבקשה בטענת חוב וזאת החל מהמועד בו פעלו הוריו של המבוטח להגיע להסדר בקשר לחוב. 

 

 

לאחר כ- 10 שנים של מאבק משפטי מול המל"ל ולרבות 2 הליכי ערעור בבית הדין הארצי לעבודה זכה לקוח משרדנו בהכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטראומה.
הלקוח זכה ל 20% נכות לצמיתות החל משנת 2000.

לאחר ניהול תביעת משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוח משרדנו, נהג במקצועו, זכה להכרה בפגיעה בגב על פי הלכת המיקרוטרומה. עניינו של הלקוח מתנהל כעת בוועדה רפואית לעררים לצורך קביעת שיעור הנכות הסופית.

 

 

 

לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון, חרף העובדה כי שהתה בחו"ל במהלך תקופת שמירת ההריון. בית הדין קיבל את עמדתנו כי לא היה בנסיעה לחו"ל בכדי לגרוע מהצהרת הרופא בדבר הצורך בשמירת הריון.

 

 


לאחר ניהול תביעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה, לקוחה של משרדנו זכתה לתשלום דמי שמירת הריון לאחר שמומחה מטעם בית הדין אישר כי אכן היתה במצב אשר היוה סיכון לגופה או לעובר.
בג"צ קבע בתיק 10662/04 ביום 28.2.12 כי יש להכריז על בטלותו של סעיף 9א(ב) לחוק הבטחת הכנסה המביא לשלילת גמלת הבטחת הכנסה מאדם המחזיק או משתמש ברכב ואינו עומד בחריגים הקבועים בסעיף 9א(ג), שכן הוא פוגע פגיעה בלתי מידתית בזכות למינימום של קיום אנושי בכבוד.

עו"ד ינון תמרי רח' מוטה גור 9, פארק אולימפיה, פתח תקווה
התקשרות עם משרדינו: 03-9044401

כל הזכויות שמורות עו"ד- ינון תמרי, האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הפרסומים בו ויש לבחון כל מקרה לגופו.
אתר זה נבנה על ידי אינטרסקאי © קידום ללא גבולות
404 Not Found

Not Found

The requested URL /intersky/seo_law2.asp was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.